Kolumbie Jesus Geisha

Kód: 678
Vhodné na filtr
345 Kč
Skladem
Mletá/nemletá?
Můžeme doručit do:
25.4.2024

Manželé Jesus a Rosa Barahona pěstují kávu na Finca Quindio více než 20 let. Jejich Anaerobic Natural proces zvýrazňuje přirozeně ovocné a květinové tóny odrůdy Geisha a zlepšuje její již tak vysoké hodnocení.

Detailní informace

Dárek zdarma
Objednávky nad 1000 Kč
vám odesíláme zdarma
Kvalita od roku 2014
Kvalita
od roku 2014
Naše 4 kavárny - vyzvedněte si objednávku u nás
Přijďte si přivonět
do našich 4 kaváren
Rychlé doručení
Rychlé doručení
posíláme do druhého dne

Detailní popis produktu

O kávě

Jesus a Rosa Barahona, manželský pár, pěstují kávu na Finca Quindio již více než 20 let. Když poprvé koupili pozemek, část farmy byla využívána pro pastvu dobytka a na další části byla vysazena Caturra. Dnes na svých 7 hektarech pěstují Caturru a další odrůdy s důrazem na výběrovou produkci. Jesus a jeho bratr José Espinoza začali v roce 2020/2021 experimentovat s Natural a Anaerobic zpracováním a již vidí zlepšení kvality a ceny, kterou dostávají. Po počátečním úspěchu s těmito metodami zpracování zasadili odrůdy Geisha a Pink Bourbon. Jejich první šarže Geisha Anaerobic Natural byly uvedeny na trh v roce 2022 a jsme ohromeni jejich dosavadním úspěchem. Jesus a Rosa ručně vybírají zralé, červené třešně a fermentují je anaerobně v uzavřených sáčcích po dobu 40 hodin. Poté třešně rozprostřou na marquesinách, aby se usušily na slunci. Třešně často překlápějí, aby zajistili rovnoměrné sušení. Sušení třešní trvá přibližně 25 dní.

O odrůdě Geisha

Odrůda Geisha je známá svou výjimečnou kvalitou šálku, zejména když je pěstována ve vysokých nadmořských výškách. Pochází z etiopských původních káv a byla sesbírána z etiopských kávových lesů ve 30. letech 20. století. Název pravděpodobně pochází z etiopského lesa Gori Gesha.

Existuje určitý zmatek ohledně několika geneticky odlišných odrůd, které byly všechny nazývány Geisha, ale nejslavnější je odrůda z Panamy. Tato odrůda byla převezena na výzkumnou stanici Lyamungu v Tanzanii a odtud v roce 1953 do Centra Agronómico Tropical de Investigación y Enseñanza (CATIE) ve Střední Americe. V CATIE byla odrůda zaznamenána jako T2722. CATIE rozdistribuovalo T2722 po Panamě v 60. letech kvůli její odolnosti proti rezavosti kávového listu (CLR), ale kvůli křehkým větvím nebyla široce vysazována.

Moderní slávu dosáhla panamská Geisha v roce 2005, když lot Geisha vyhrál soutěž „Best of Panama“ a překonal tehdejší rekordy cenou přes 20 dolarů za libru. DNA analýza ukázala, že panamská Geisha, která pochází z T2722, je odlišná a uniformní. Dnes je Geisha známá svými jemnými květinovými tóny, jasmínem a ovocem jako jsou peckoviny

Doplňkové parametry

Kategorie: Kafe
Druh kávy: Arabika
Chuťový profil: Sladký
Zpracování: Naturální
Farma/Stanice: Finca Quindio
Odrůda: Geisha
Nadmořská výška: 1800 m.n.m.
Majitel: Jesus & Rosa Barahona
Region: Huila
Subregion/město: Algeciras
Velikost farmy: 7 hektarů
Zpracování: anaerobní natural
Balení: 150g
Cupping score: 88
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz